ایزوگام:

ایزوگام یک عایق آماده برای جلوگیری از نم و آب باران و برف است که استفاده از آن راحت است.قیر و الیاف مصنوعی از مواد تشکیل دهنده ایزوگام ها هستند که عمر متوسط 10 سال دارند. مزایای ایزوگام نسبت به عایق های قدیمی عبارتند از :محافظت درمقابل رطوبت، سهولت در اجرا نسبت به عایق کاری های قدیمی، تردد آسان و جذب حرارت بالا

کاربردهای ایزوگام:

ایزوگام پوشش مقاومی از قیر و الیاف مصنوعی است که با گرما بر بستر بام چسبانده می‌شود و از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری می‌کند. عمر ایزوگام بطور میانگین ۱۰ سال است. ایزوگام پدیده‌ای است صنعتی و متکی به دانش، آزمودگی (تجربه) و فناوری در راستای ایمن سازی سازه‌ها در برابر نم و رطوبت پیش آمده از بارش برف و باران. ایزوگام که گونه‌های گوناگونی دارد، پس از گذر از آزمون‌های گوناگون، در آزمایشگاه‌های کارخانه‌های فرآوری، ضریب پایداری‌اش را افزایش خواهند داد.

ایزوگام مناسب برای سرویس بهداشتی و حمام کدام است؟

به‌طور کل سه نوع ایزوگام از نظر روکش وجود دارد: ایزوگام روکش آلومینیومی که برای محل‌های در معرض تابش مستقیم آفتاب مانند پشت‌بام مناسب است.
ایزوگام بدون روکش که برای عایق‌کاری سرویس‌های بهداشتی و حمام مناسب است. و ایزوگام با روکش سنگ‌ریزه که جنبه تزیینی دارد.

نصب ایزوگام

در ابتدا باید سازگار بودن عایق با آب و هوای منطقه و میزان تحمل اختلاف دمای شب رو روز را در نظر بگیرید. مورد دومی که باید مورد ارزیابی قرارگیرد استاندارد بودن ایزوگام می‌باشد. همچنین در نصب ایزوگام ابتدا زیر سازی اهمیت ویژه ای دارد. پس از زیر سازی محیط در دمای بالای ۵ درجه سانتی‌گراد می‌توانید ایزوگام را نصب کنید. چرا که در دمای زیر ۵ درجه سانتی گراد خاصیت لاستیکی ایزوگام از بین خواهد رفت.
در صورتی که شرایط برای نصب ایزوگام مناسب بود می‌توانید کار نصب ایزوگام را شروع کنید. در نصب عایق‌ها همپوشانی لایه های بسیار مهم و قابل توجه است، برای انجام صحیح اینکار باید لبه های ایزوگام را حدود 10 سانت روی هم قرارداده و به خوبی حرارت دهید تا کاملا فضای خالی بین آنها جوش خورده و اصطلاحا ایزوله شود. همچنین باید دقت کنید که سطح کار به هیچ وجه هوا نگیرد و حباب هایی که زیر لایه های عایق باقی مانده است را با فشار خارج کنید.

قیمت ایزوگام با نصب:

جهت محاسبه قیمت نصب ایزوگام در متراژ های کم (زیر 50 متر) هزینه به صورت چکی (توافقی) محاسبه میگردد و نرخ های جدول بالا برای متراژ های بلای 50 متر می باشد.

به همین جهت افرادی که در مورد متراژ های کم سوال دارند با شماره های تماس در سایت ارتباط برقرار کنند.

ایزوگام ایزودژ برای مشتریان خود تخفیفاتی نیز در نظر گرفته است.

ایزوگام در ضخامت‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود.

بهترین ایزوگام می‌بایست با در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف فیزیکی و شیمیایی تولید، بسته‌بندی و نگهداری شود تا بتواند در مدت‌های طولانی کار عایق‌بندی ساختمان را به انجام برساند.

ایزوگام می‌تواند در سطوح صاف یا در سطوح شیب‌دار و دیوار نصب شود.

ایزوگام به دلیل وزن کم و قابلیت نصب روی انواع مختلف زیرسازی از جمله بتن، آسفالت، موزاییک و سطوح صاف و شیبدار دیگر، گزینه‌ای در دسترس و قابل انتخاب در اغلب شرایط است.

با استفاده از ابزارهای دیگر مثل چسب ایزوگام و پرایمر و ایجاد زیرسازی مناسب می‌توان ایزوگام را در بسیاری شرایط مختلف مورد استفاده قرار داد.

ایزوگام طرح دار:

این نوع ایزوگام با روکش‌های رنگی و طرح دار تولید می‌شود که برای نمای ساختمان و زیبایی آن کاربرد دارد.

از جمله این طرح‌ها می‌توان به ایزوگام طرح آجری، چمنی، شش ضلعی آبی، طوسی و سبز و همچنین طرح پارکت و سنگ اشاره نمود.

1- ایزوگام طرح دار در صنعت ساختمان سازی و زیباسازی نمای شهری کاربرد دارد.

2- ایزوگام طرح دار برای دیوارها، کف استخر و زمین ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

3- ایزوگام طرح دار چوبی و سنگی برای دیوارها استفاده می‌گردد که مقرون به صرفه است.

موارد کاربرد ایزوگام ( برای عایقبندی چه سطوحی می توانیم از ایزوگام استفاده کنیم ؟ )

ایزوگام را میتوان برای عایقبندی تمام سطوح و مکانها درصورتی که بتوان عملیات نصب و اجرای ایزوگام راانجام داد استفاده کرد.

بعضی از موارد پر کاربرد ایزوگام را درلیست زیر مشاهده می نمایید.

  • پشت بام ساختمان ها
  • کف سرویس های بهداشتی
  • سطوح ایرانیتی سیمانی
  • در مرحله پی ریزی ساختمان
  • آب بندی استخرها، مخازن و تونلها و کانالهای آب
  • سوله ها و کارگاه های صنعتی و دامداری
  • عایق محافظتی لوله های صنعتی مانند لوله انتقال آب و گاز

نحوه لکه گیری ایزوگام:

طریقه آب‌بندی بام ها، ناودان و پیرامون آن ها به ابن صورت است که ابتدا باید به وسیله یک کاتر مخصوص بخش‌هایی از ایزوگام را که آسیب‌دیده هستند، با دقت جدا شوند. حال باید ایزوگام جدید را با مساحتی کمی بیشتر از قسمت آسیب‌دیده برش دهید و به وسیله قیر یا عایق رطوبتی جدید روی محل مورد نظر بچسبانید. سپس به وسیله دستگاه مخصوصی شروع به حرارت دادن به محل می‌کنیم تا ایزوگام به خوبی در محل بچسبد و آب به هیچ عنوان به لایه های زیرین آن نفوذ نکند.

توجه داشته باشید که فردی که ترمیم را انجام می‌دهد بهتر است به طور کامل با نحوه لکه گیری ایزوگام آشنا باشد، زیرا چنانچه مراحل انجام این کار به درستی و طبق اصول آن انجام نشود، نه تنها ترک‌ها و مشکلات ایزوگام را برطرف نخواهد کرد، بلکه موجب بروز مشکلات بیشتری نیز می‌شود. فراموش نکنید که هر چقدر لکه گیری ایزوگام به صورت حرفه‌ای‌تر انجام شود، عمر آن نیز مفیدتر خواهد بود و دیرتر نیاز به ترمیم مجدد پیدا خواهد کرد.

یک ایزوگام مرغوب و استاندارد را چگونه می‌توان شناخت؟ ایزوگام، گروه تولیدی ایزودژ.

امروزه با وجود فراوانی کارخانه ‌های تولید ایزوگام، ایزوگام نامرغوب و غیراستاندارد و تقلبی به فراوانی در بازار یافت می‌شود و همین امر سبب شده است تا به نحوه تشخیص ایزوگام مرغوب و استاندارد بیشتر توجه کنیم که در زیر به تعدادی از این روش‌ها اشاره می‌کنیم:

برچسب عایق ‌های استاندارد باید شامل مشخصات تولیدکننده، تاریخ تولید، نوع عایق، علامت استاندارد و… باشد.
در ایزوگام نامرغوب به‌ جای استفاده از پلیمر یا قیر مرغوب پودرهای معدنی یا مواد غیر پلیمری به کار می‌رود و از همین رو نوع تقلبی آن بویی نامطبوع و مشابه گازوئیل صنعتی (مازوت) می‌دهد، اگر دستتان را بر قسمتی از لایه خارجی و بدون پوشش ایزوگام نامرغوب بکشید نیز ذرات و رنگ‌دانه‌های سیاه به دستتان می‌چسبد.
اندازه‌گیری ضخامت لایه با توجه به ضخامت لایه ایزوگام درخواستی.

ایزوگام ایزودژ دژی برفراز بام ها

فاو آیکون

مواد اولیه به کار رفته در تولید ایزوگام

ایزوگام به عنوان یک لایه عایق رطوبتی باید حتما از موادی ساخته شود که دارای استحکام و قدرت عایقی بسیار بالا در برابر نفوذ رطوبت و آب باشد. به طور کلی عایق‌های رطوبتی شامل مواد اولیه زیر هستند:

3-

قیر صنعتی

یک لایه تیشوی نخدار

2-

باند و چسب

یک لایه پلی استر سوزنی

1-

فیلم پلی اتیلن

مواد پلیمری به نام اتکتیک پلی پروپیلن